Víz. Ez az anyag, amellyel először találkozunk, hiszen már az anyaméhben lebegve körülölel bennünket a magzatvíz. Majd későbbi életünk során mindenféle formában használjuk, találkozunk vele: isszuk, főzünk vele, növényeinket locsoljuk, energiát termelünk vele, fürdünk benne. De tudjuk-e hogy kell helyesen fürdeni?
A hévízi tóban való fürdéshez/úszáshoz adok most praktikus tanácsokat.
- orvosi javaslat nélkül egyhuzamban 30 percnél többet ne maradjunk a vízben
- egészséges embernek egy nap maximum 1,5 óra fürdőzés ajánlott
- minél többet pihenjünk a fürdőzés alatt
- ha úszni szeretnénk a tóban, inkább lassú úszást válasszuk (mivel a gáznemű anyagok párolgása ritkítja az oxigént a víz felett, ezért jobban elfáradunk)
- a legjobb, ha állva fürdőzünk, s hagyjuk, hogy a gáznemű anyagot apró buborék formájában a bőrünkre rakódjanak, s onnan felszívódjanak
- sem korgó, sem tele gyomorral ne fürödjünk, alkoholt ne fogyasszunk
- a pormentes levegő miatt itt fokozottabb a nap ibolyán túli sugárzása – erre figyeljünk napozáskor
- fürdőzés után hagyjunk időt a szervezetünknek a pihenésre, legjobb, ha ilyenkor 1-2 órát ágyban töltünk
Ha mindezen tanácsokat megfogadjuk és a hazautazás után még néhány hétig folytatjuk a Hévízen megtalált nyugodt, pihentető életmódot akkor lesz igazán tartós a fürdőkúra hatása.
Tudtad, hogy a hévízi tó vize nemcsak fürdésre alkalmas, hanem ivókúraként is hatásos? Jövő keddi bejegyzésemből erről is olvashattok majd bővebben.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.